2024. gada 8. oktobrī WEF (Pasaules ekonomikas forums) oficiāli paziņoja, ka Hisense Qingdao Factory ir iekļauta globālajā "Lighthouse Factory" sarakstā. Šī ir pirmā reize, kad VRF nozare saņēmusi šo augstāko apbalvojumu pasaules ražošanas sektorā.

Pasākuma pārskats

Ieviešot progresīvas tehnoloģijas un 4IR (4. Industrial Revolution) koncepcijas, Hisense Qingdao rūpnīca ir veikusi lēcienus dinamiskā pētniecībā un attīstībā, elastīgā ražošanā un elastīgā piegādē. Tas ir izveidojis vairāk nekā 40 progresīvus ražošanas scenārijus, kuros vairāk nekā 20 tehnoloģijas ir pirmās nozares, palielinot produktu izstrādes ātrumu par 37%, palielinot darba ražīgumu par 49% un samazinot ražošanas izmaksas par 35%.

Pamatojoties uz mašīnredzes vadību, mākslīgā intelekta algoritmiem un iekārtu savstarpējo savienojumu, Hisense ir pārvarējis vairāk nekā 20 automatizācijas izaicinājumus nozarē, izveidojot nozarē pirmo tumšo siltummaiņu ražošanas cehu, ieviešot adaptīvo metināšanas automatizāciju, daudzpakāpju integrēto automatizāciju un ieviešot bezpilota iepakojumu. Automatizētā metināšanas procesa jomā Hisense bija pionieris vairāku punktu metināšanas, nevienmērīgas apkures, augstas precizitātes vizuālās kontroles un parametru kompensācijas risinājumu izmantošanā, panākot darba ražīguma pieaugumu par 63% un metināšanas defektu samazinājumu par 57%. Un loģistikas segmentā Hisense ir radoši ieviesis augšējo celtni VRF nozarē, lai uzlabotu loģistikas kvalitāti un efektivitāti.

Hisense rūpnīcas progress nav tikai ražošanā. Lai palielinātu intelektu un efektivitāti, Hisense piegādes ķēde ir izveidojusi visaptverošu inteliģentu lēmumu pieņemšanas sistēmu un elastīgu piegādes sistēmu, kuras pamatā ir mākslīgais intelekts. Izmantojot AR un VR tehnoloģijas, Hisense ir padarījusi darbinieku apmācību intuitīvāku, ievērojami uzlabojusi apmācības efektivitāti un uzlabojusi darbinieku prasmju līmeni. Lai uzlabotu darbības efektivitāti, Hisense ir izveidojis digitālu dvīņu darbības platformu, kuras pamatā ir KPI, nodrošinot pārredzamu KPI pārvaldību reāllaikā, attīstot visaptverošas brīdinājumu uztveres un automātiskās izsekošanas iespējas.

Un ar IoT tehnoloģiju Hisense ir veiksmīgi panācis digitālo enerģijas pārvaldību un precīzu enerģijas patēriņa kontroli. Turklāt, ieviešot energotaupības tehnoloģiju lieljaudas iekārtām, rūpnīca panāca inteliģentu AI vadību ražošanas un testēšanas iekārtām, samazinot enerģijas patēriņu par 38%.

"Lighthouse Factory" rūpnīcas uzlabo digitālās transformācijas standartus, sacīja WEF Uzlabotās ražošanas un piegādes ķēdes centra vadītāja Kiva Allgūda. Šīs progresīvās tehnoloģijas ir izstrādātas, lai ne tikai uzlabotu uzņēmuma darbības efektivitāti, bet arī radītu iekļaujošu un ilgtspējīgu nākotni darbiniekiem un sabiedrībai.